Uchwała nr XVI/119/2025
| jakiego organu | Rady Powiatu w Lipnie |
|---|---|
| z dnia | |
| w sprawie | nadania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego” Panu Cezaremu Bautembachowi |
| na podstawie | podstawie §2 Regulaminu nadawania tytułu „Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego”, stanowiącego załącznik Nr 1 do Uchwały Nr XXXII/212/2009 Rady Powiatu w Lipnie z dnia 29 maja 2009 r. w sprawie: ustanowienia tytułu „Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego” (Dz.Urz.Woj.Kuj.-Pom. z 2009 r. Nr 84 poz.1476) |
| status uchwały | obowiązująca |
§1. Nadaje się tytuł „Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego” Panu Cezarowi Bautembachowi.
§2. Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącemu Rady Powiatu w Lipnie i Staroście Lipnowskiemu.
§3. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodnicząca Rady
dr n. o zdr. Mariola Rybka
Uzasadnienie
Pan Cezary Bautembach to wyjątkowy nauczyciel, który cale życie zawodowe przez 42 lata poświęcił dzieciom i młodzieży szkolnej, rozwijając wśród nich zamiłowanie do zdrowego stylu życia, do kształtowania osobowości poprzez sport i zasady fair-play, zachęcając do aktywności w każdej sferze życia. Prowadził sekcje piłki nożnej i lekkoatletyki uzyskując bardzo dobre wyniki w zawodach powiatowych i wojewódzkich to jest: II - miejsce w piłce ręcznej w ćwierćfinałach wojewódzkich liceliady we Włocławku, III – miejsce w finale wojewódzkim biegów przełajowych w Bydgoszczy. Aktywny organizator imprez szkolnych cieszący się dużym zainteresowaniem młodzieży takich jak: biegi przełajowe wiosenne i jesienne, dzień sportu szkolnego, miesiąc kultury zdrowotnej. W masowych konkursach „Sport dla każdego” uczniowie pod kierunkiem Pana Cezarego Bautembacha zajęli II miejsce na szczeblu wojewódzkim. Posiadając przygotowanie fizykoterapeutyczne, pomagał społecznie młodzieży z grup dyspanseryjnych usuwać wady postawy poprzez odpowiednie ćwiczenia korekcyjne. Wraz z młodzieżą brał udział w powiatowych i wojewódzkich zawodach sportowych- kwalifikując się w biegach przełajowych na mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w Bydgoszczy. Młodzież pod kierunkiem Pana Cezarego Bautembacha brała udział w powiatowej licealiadzie- w indywidualnych biegach przełajowych. W powiatowej licealiadzie szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewczęta ZST pod kierunkiem w/w zajęły II miejsce, natomiast drużyna chłopców w halowej piłce nożnej pierwsze miejsce w zawodach mistrzostwa powiatu lipnowskiego. Za zasługi w rozwoju sportu szkolnego otrzymał w 1998 r medal nadany przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.
Wyżej wymienione zasługi oraz cechy osobowościowe Pana Cezarego pretendują go do tytułu ,,Zasłużony dla Powiatu Lipnowskiego”.